כאשר אנו מדברים על משאבות בבתים שלנו, משאבות שאיבה ומשאבות ביוב הן לרוב שני השמות שעולים בתדירות הגבוהה ביותר. ישנם סוגים רבים ושונים של משאבות בהן ניתן להשתמש במערכת ביוב פרטית, אך אחת הנפוצות ביותר היא משאבת הביוב, ליתר דיוק, משאבת הביוב.

באופן כללי

משאבת ביוב שאינה משאבת טחנה יכולה להעביר ביוב בקוטר של עד שני סנטימטרים, שניתן לפרק ולהמיס אותם בקלות. משאבות טחנות מי שפכים מיועדות למגוון סוגים של מי שפכים כגון מוצקים, נוזלים וגז, אך מתנהגות ביכולת לעבור דרך ממיסים קשים יותר.

היתרון של משאבת פליטה לשפכים, לעומת זאת, היא שהיא יכולה להיות מתוכננת לנוע עד 200 ליטרים של ביוב גולמי לדקה. משאבות טחנות ספיגה נועדו גם לשאוב ביוב מהקרקע מאלפי מטרים, וזה הרבה יותר ממה שמשאבות פליטה של ביוב יכולות לספק.

משאבות שפכים אינן מיועדות לאותה מטרה (עוד על כך בהמשך)

אך ניתן להשתמש בהן בביצות, שלעתים קרובות מתמלאות בפסולת קטנה, או במערכות שיכולות לנהל כמויות גדולות של פסולת גולמית, כגון כמפעלים לטיפול בשפכים. משאבות מי שפכים יכולות להיות שתיהן, של 2 כ"ס ויותר, ובדרך כלל זרימה של 1 1/4 ", אך לא תמיד הן צריכות להיות נחוצות לשאיבת ביוב גולמי. הן יכולות לשאוב נוזלים עד כמעט 60 PSI, אך לא כל משאבות הביוב צריכות להיות "משאבות טחינה". משאבת ביוב יכולה להכיל עד 10,000 גלונים של ביוב לדקה, עד 100 גלונים לשנייה, מה שמשווה לפריקה כוללת של 1,500 ליטרים.

קבלת שפכים משאבה העשויה מחומרים כבדים כמו ברזל יצוק אמורה להבטיח חיי שירות ארוכים ואמינים

כשאתם קונים מערכת משאבות ביוב לביתכם, עדיף להתייעץ עם קבלן ביוב ושאיבות ביוב. אם יש לכם מערכת ביוב גדולה יותר, אם המשאבה פועלת ברציפות במשך זמן רב, או אם כנראה יש לך חסימה במערכת הביוב שלך, ייתכן שיהיה טוב לכבות אותה ולהתקשר לאינסטלטור.

כמו כן, אל תהסס להתקשר לאינסטלטור המורשה המקומי שלך, במיוחד אם הם חושדים בבעיה במערכת הביוב שלך, כגון נזילה, צנרת דולפת ו / או משאבה פגומה. מלבד הנס המודרני הזה, ישנם שני יישומים עיקריים שבהם משתמשים בצורה הטובה ביותר במשאבות לזרום שפכים ואין צורך במרתף.

סתימה בצינורות ביוב יכולה להתרחש, אך בדרך כלל משאבת ביוב תוכל לדחוף את הפסולת במורד הצינור על ידי פעולה קצרה יותר. אם קו הביוב העירוני לכביש הוא מתקן בגובה רב, ניתן להשתמש במשאבת פליטה לשאיבת נוזלים ומוצקים למפלס גבוה יותר כדי שיוכלו לזרום כמו שצריך.

אם אתה משתמש במשאבות ביוב בחדר האמבטיה שלך כדי לסחוט נוזלים ונוזלים למיכל הביוב שלך או למערכת ביוב אחרת, אתה יכול גם להשתמש במשאבת שאיבה לאיסוף מים עודפים או לא רצויים שמצאו את דרכם לשם.

משאבת מים שפכים מטפלת בכל חומרי הפסולת

לא רק בצמר אפור, ולכן אין צורך להפריד אותה ממשאבה רגילה. משאבת ביוב יכולה לשאוב הרבה יותר גבוהה מאשר משאבת ביוב שמעבדת ביוב. אם ההטבעה טחונה כל כך דק שהיא לא נפרדת מהנוזלים אפילו במיכל הביוב, אתה יכול לחבר משאבת טחנת אלח דם עם מערכת מיכל האלחול שלך ולשאוב אותה דרך מערכת הביוב למערכת הביוב. מכיוון שהסלרי יכול להיות עדין יחסית, ניתן לשאוב אותו דרך מערכת ביוב ללא משאבה גדולה מדי, כל עוד הוא עבה מספיק כדי להפריד אותו.

משאבת ביוב זקוקה לקו ביוב ראשי העובר דרך רצפת הבטון ולמשאבת פליטה. מערכת ביוב טובה בהרבה מוזרמת עד לדבורים, שהן הרבה יותר גבוהות משאבות ביוב המטפלות בשפכים במערכת הביוב, כמו למשל משאבת ביוב או טחנת אלח דם.

משאבת ביוב, הנקראת גם מערכת פליטה – משמשת לאיתור הביוב הראשי או צינור הביוב שזורם בבית. דוגמה נפוצה למשאבת ביוב תהיה "בור משאבה – מרתף" שנועד לנקז ביוב מהמרתף, האמבטיה או המפלס הראשי.

בניגוד למשאבת האגן

מערכת פליטה של משאבה (המכונה לעתים קרובות משאבת ביוב) נועדה להסיר ביוב ממיכל הביוב או ממערכת הביוב של הבית. יישומי מי שפכים אינם משתמשים במשאבות ביוב מכיוון שהן אינן יכולות לשאוב את כל הפסולת הזורמת במיכל הספיגה.

מי שפכים גולמיים מכילים יותר מדי מוצקים עבור רוב המשאבות ויש להשתמש רק במשאבות עם טיפול מוצק במקום בו נשאבים מי שפכים גולמיים.

Categories: Uncategorized